Kılıçdaroğlu Kayseri’de: İktidar için çalışmak zorundayız

Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Kayseri’de miting düzenliyor.

Kürsüye birinci olarak Mansur Yavaş çıktı. Yavaş açıklamasında, “Seçime giderken vatandaş akıllarına geldi. Hiçbir vakit Silahlı Kuvvetlerimiz, mescitlerimiz siyasete alet edilmemiştir. Çaresizlikten her şeyi yapıyorlar. Onları bırakın” sözlerini kullandı.

A Haber’de İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener’i yönelik nahoş sözlerle gaye alan Onur Erim’e reaksiyon gösteren Yavaş, “Bir televizyonda eski Ankara Büyükşehir Belediye Lideri’nin danışmanlığını yapmış şahıs, sayın Akşener’e olmayacak sözler sarf etti. Allah kahretsin sizi! Materyaliniz mi kalmadı? Gerçi bakıyorum, danışmanlığını yaptığı kişi daha ahlaklı, bu sözleri söyleyen mi daha ahlaklı merak ediyorum” sözlerini kullandı.

KARAMOLLAOĞLU: KILIÇDAROĞLU’NA GÜVENİYORUM

Mansur Yavaş’ın akabinde kürsüye Temel Karamollaoğlu çıktı.

“15 gün sonra seçimler yapılacak” diyen Karamollaoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanı 21 yıldır vazifede bulunuyor. Aslında Anayasa müsaade vermemesine karşın oluşturulan algı sonucunda ‘Bir 5 yıl daha verin bana, Türkiye’yi uçuracağım’ dedi. Geçmişte de söylemişti. Türkiye birtakım yerlerde uçtu fakat konacak yer bulamıyor” tabirlerini kullandı.

Karamollaoğlu, şöyle devam etti: “Adalet olmadan bir ülkede huzur olmaz, barış olmaz. Biz bir ortaya geldiğimiz vakit evvel bir cumhurbaşkanı seçilecek. Sayın Kılıçdaroğlu bu vazifeyi en âlâ biçimde yapabilecek olan bir insandır.”

“Bazen soruyorlar, ‘Güveniyor musunuz?’ diye. Ben sayın Kılıçdaroğlu’na güveniyorum” diyen Karamollaoğlu, şunları kaydetti: “Kendisi ile geçmişte mesai yapmış insanların bana söylediği iki konu var. Birisi dürüsttür; yemez ve yedirtmez. Bu şu anda en çok muhtaçlık duyduğumuz özelliklerden birisi. İki, bir sıkıntıyı üstlenirse onu muvaffakiyetle tamamlamak için bütün gücünü sarf eder.”

BABACAN’DAN İKTİDARA ELEŞTİRİ

Karamollaoğlu’ndan sonra kürsüye çıkan DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, konuşmasında, “Bir ‘vergi’, iki ‘enflasyon’ yoluyla milletin cebinden topladıklarını bir avuç zenginin varlığına varlık katmak için kullanıyorlar. Şu anda yeni ekonomik model dedikleri bu, öteki bir şey değil” sözlerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU: İKTİDAR İÇİN ÇALIŞMAK ZORUNDAYIZ

Babacan’dan sonra kürsüye Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu çıktı.

Kılıçdaroğlu, ‘iktidar’ sloganlarına ait, “Gençler iktidar diyorsunuz değil mi? Halkın iktidarını istiyor musunuz? Çalışanın, çiftçinin, emeklinin, endüstricinin iktidarını istiyor musunuz? O vakit çalışacağız. Son ana kadar çalışacağız. Vatandaşlarımızı ikna edeceğiz” tabirlerini kullandı.

Atatürk Havalimanı vaadine yönelik tenkitlerine cevap veren Kılıçdaroğlu, “Atatürk Havalimanı’nı uzay araştırmaları merkezi yapacağız dedim, kıyamet koptu. Yapacağız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayallerini gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: “Beşli çetelerin at koşturduğu bir Türkiye’yi değil, herkesin sokaklarında huzur içinde gezdiği bir Türkiye inşa edeceğiz. Devlet soygunculara hizmet etmez, soygunculara hizmet eden bir devlet anlayışından vatandaşına hizmet eden bir devlet anlayışını getireceğiz.”
(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir