Yazılım geliştiriciler 3 günlük Robot_Dreams Tech Talks maratonunda buluşacak


Kodlama ve yazılım konusunda ustalaşmak isteyenlere eğitimler veren bir Laba markası geleceğin okulu robot_dreams tarafından düzenlenen 3 gün sürecek robot_dreams Tech Talks, 18 Temmuz’da başlıyor. 3 gün boyunca alanında uzman 3 farklı konuşmacının ücretsiz webinarlarının yer alacağı robot_dreams Tech Talks’ta katılımcılar; yapay zeka, dijital dönüşüm ve Web3 teknolojisi gibi en son teknoloji trendlerini ele alacak, sektördeki en iyilerin konuşmalarını dinleyecek.

Yapay zeka, dijital dönüşüm ve Web3 teknolojisi gibi en son teknoloji trendlerinin ele alınacağı 3 gün sürecek robot_dreams Tech Talks, 18 Temmuz’da başlıyor. Kodlama ve yazılım konusunda ustalaşmak isteyenlere eğitimler veren bir Laba markası geleceğin okulu robot_dreams tarafından düzenlenen Tech Talks’ta, Türk Telekom İnovasyon Geliştirme Uzmanı Ecehan Yıldırım, Academy Club Geliştirici ve Kurucusu Atıl Samancıoğlu ve Web3 Association Kurucusu Buğra Ayan konuşmacı olarak yer alacak. Yazılım geliştiriciler, alanında uzman konuşmacılardan tamamen ücretsiz webinarlar alarak en son teknoloji trendlerini yakından takip edecek.

 

Alanında Uzman Konuşmacılar robot_dreams Tech Talks’ta

18 Temmuz’da başlayacak 3 günlük robot_dreams Tech Talks’ın ilk gününde Türk Telekom İnovasyon Geliştirme Uzmanı Ecehan Yıldırım, Yapay Zeka Dijital Okuryazarlığı webinarını gerçekleştirecek. Yapay zekanın konuşulduğu ilk günün ardından Academy Club Geliştirici ve Kurucusu Atıl Samancıoğlu’nun konuşacağı Dijital Dönüşüm ve Trendler webinarıyla yazılım ve siber güvenlik trendleri ele alınacak. Tech Talk’un son gününde ise Web3 Association Kurucusu Buğra Ayan’nın gerçekleştireceği Web3: Yeni İnternet Çağının Yükselişi ve Uygulamaları webinarıyla Web3 dünyasının kapıları aralanalacak. Birbirinden heyecan verici konuları kapsayan TechTalks maratonunda katılımcılar, kendilerini geliştirme fırsatı bulabilecek.

 

Herkesin Teknolojiye Erişmede Eşit Fırsatlara Sahip Olmasını İstiyoruz

 Bir süredir planladıkları ve sonunda hayata geçirdikleri bu projenin duyurusunu yapmaktan son derece mutlu olduklarını belirten robot_dreams Türkiye Ülke Müdürü Elif Tuzlakoğlu, “Dijitalleşme hızlandıkça ve teknoloji her geçen gün ilerlerken, bu konular üzerine bilgi sahibi olmak sadece iş dünyası için değil, günlük yaşamımız için de büyük önem taşıyor. Bu yüzden, tüm bu alanlarda okuryazarlık seviyemizi artırmak ve bu konularda tartışmak için robot_dreams TechTalks maratonunu tamamen ücretsiz bir şekilde insanlarla buluşturmak istedik. robot_dreams olarak misyonumuz, herkesin teknolojiye erişebilmesi ve onu anlaması için eşit fırsatlara sahip olmasını sağlamaktır. Bu maraton ise bunun önemli bir parçası olacak. Teknolojik okuryazarlık ve dijital dönüşüm konularındaki bilincimizi artırarak, daha iyi bir gelecek için adım atıyoruz. Bu maraton, katılımcıların sadece bilgi edinmelerine eşlik etmeyecek, aynı zamanda sektördeki en iyilerden ilham alabilecekleri bir fırsat sunacak.” ifadelerinde bulunuyor.

 

robot_dreams Tech Talks Takvimi

1. Gün: Yapay Zeka Dijital Okuryazarlığı 

Tarih: 18 Temmuz 2023 Salı, Saat 19:00

Konuşmacı: Türk Telekom İnovasyon Geliştirme Uzmanı Ecehan Yıldırım

 • Yapay Zeka Nedir? Yapay Zeka Uygulamaları Nelerdir?
 • ChatGPT Nedir? Neden Çok Popüler?
 • GPT-3 / GPT-4 / Lamda Karşılaştırma
 • Yapay Zeka Hangi Meslekleri Yok Edebilir?
 • Yapay Zeka Programlarının Mesleklerde Kullanımı
 • Yapay Zeka Programları Avantaj / Dezavantajlar
 • ChatGPT ile İçerik Üretimi Örnekleri
 • Diğer Yapay Zeka Programları Karşılaştırma ve Örnekler

 

2. Gün: Dijital Dönüşüm ve Trendler

 Tarih: 19 Temmuz 2023 Çarşamba, Saat 19:00

Konuşmacı: Academy Club Geliştirici ve Kurucusu Atıl Samancıoğlu

 • Yazılım Trendleri
 • Siber Güvenlik Trendleri 
 • Yapay Zeka Trendleri

 

3. Gün: Web3: Yeni İnternet Çağının Yükselişi ve Uygulamaları

Tarih: 20 Temmuz 2023 Perşembe, Saat 19:00

Konuşmacı: Web3 Association Kurucusu Buğra Ayan

 

 • Web3’ün Tanımı ve Kavramları
 • Web3 Teknolojisinin Temelleri: Blockchain, Dapps ve Smart Contracts
 • Web3 ve Defi (Decentralized Finance)
 • Web3 ve NFT’ler (Non-Fungible Tokens)
 • Web3’ün Geleceği ve Etkileri
 • Web3’ün Güvenlik ve Gizlilik Meseleleri

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir