Sosyal medyayı karıştıran gizemli nesne! Polis uyardı: ‘Ne olduğundan emin değiliz, uzak durun’

Pazar günü lokal halk tarafından bulunan ve polise bildirilen devasa bakır renkli silindir,sahilde yan yatmış ve hasar görmüş bir biçimde fotoğraflandı.

“NE OLDUĞUNDAN EMİN DEĞİLİZ, UZAK DURUN”

Batı Avustralya’daki Jurien Körfezi yakınlarında bulunan silindiri inceleyen yetkililer objenin ne olduğundan emin olmadıklarını belirterek lokal halktan objeden uzak durmasını istedi.

Polis silindirin bir uçaktan geldiğine inanmadıklarını ve ‘tehlikeli’ olarak değerlendirdiklerini açıklarken silindirin imgeleri toplumsal medyada merak konusu oldu.

ANALİZİ BU SABAH TAMAMLANDI

Bu sabah eyalet itfaiyesi kimya merkezi objenin tahlil edildiğini duyurarak, silindirin inançlı olduğunu ve toplum için mevcut bir risk olmadığını duyurdu.

Yerel medyada yer alan haberlere nazaran, obje resmi olarak tanımlandıktan sonra kıyıdan kaldırılacak.

Silindirin durduğu alanda güvenlik tedbirleri devam ederken, Polis kelam konusu tedbirlerin potansiyel delillerin korunmasını sağlamak ve uzman incelemelerini kolaylaştırmak için alındığını duyurdu.

9 YIL EVVEL KAYBOLAN MALEZYA UÇAĞINA MI İLİŞKİN?

Silindirin manzaraları toplumsal medyaya birinci yüklendiğinde birden fazla kullanıcı objenin Kuala Lumpur’dan Pekin’e giderken kaybolan MH370 sefer sayılı uçağa ilişkin olduğunu sav etse de uzmanlar kelam konusu silindirin uçak modüllerine benzemediiğini açıkladı.

UZAY ARACINA AİT OLABİLİR

Avustralya Uzay Ajansı sözcüsü, gizemli obje ile ilgili araştırmaların sürdüğünü belirterek, “Nesnenin yabancı bir uzay aracının modülü olup olmadığını doğrulamak için çalışıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Uzay alanında uzman Dr Alice Gorman ise objenin Hindistan’a ilişkin bir roketin yakıt silindiri olabileceğini öne sürdü.?

Hindistan Uzay Araştırma Kuruluşu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir