Denize düşen balıkçı 48 saat sonra canlı olarak bulundu

43 yaşındaki balıkçı David Soares’in teknesi Brezilya açıklarında, Atlantik Okyanusu’nda yüzerken bulundu ve Soares’in de kayıp olduğu bildirildi.

İki gün sonra, onu direğin üzerinde dururken gören öbür balıkçılar tarafından fark edildi. Şanslı balıkçı okyanusun ortasında bir şamandıranın doruğunda kalarak kazadan mucizevi bir halde kurtuldu.

Brezilya haber portalı G1’e, yaşadığı inanılmaz tecrübesi anlatan Soares, 25 Aralık’ta Atafona kıyısında tek başına çalışmak için dışarı çıktığını fakat teknesinden düştüğünü anlattı.

YÜZMEK YERİNE BEKLEDİ

Anlattığına nazaran, balıkçı düştükten sonra bir hayatta kalma planı yaptı ve yükünü üzerinden atmak için tüm kıyafetlerini çıkardı. Ayrıca akıntıya karşı yüzmek yerine gücünü korumak için denizde sürüklendi. Teknesinin bulunduğu yerden yaklaşık sekiz kilometre uzaklıktaki sinyal şamandırasında sürüklenişi sona erdi.

Meslektaşları iki gün sonra teknesini bulmadan evvel, ailesi ve arkadaşları onu aramak için donanma ve kıyı güvenlik görevlilerini aramıştı. Daha sonra hastaneye gönderildi ve dehidrasyon tedavisi gördü.

Balıkçı artık tekrar denize döndü lakin artık daha temkinli, “Hayata farklı gözlerle bakmak ve daha uygun bir adam olmak için ikinci fırsatım oldu.” diyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir