Danimarka’da Kuran-ı Kerim ve Türk bayrağına yapılan saldırıya AK Parti’den sert tepki

Ak Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Danimarka’da Kur’an-ı Kerim ve Türk bayrağına yönelik yapılan hücuma sert sözlerle reaksiyon gösterdi. Twitter hesabından açıklamalarda bulunan AK Partili Çelik, Türkiye’nin ve Müslümanların kıymetlerine yapılan tüm akınlarla en güçlü biçimde uğraş etmeye devam edeceklerini vurguladı.

“SALDIRIYI VE PROVOKASYONU LANETLİYORUZ”

Çelik, paylaşımlarında şunları söyledi: “Danimarka’da İslam düşmanı faşist bir küme tarafından kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’e ve ulu Türk Bayrağına karşı yapılan saldırıyı ve provokasyonu lanetliyoruz. Kıymetlerimize yapılan tüm akınlarla en güçlü biçimde gayret etmeye devam edeceğiz…

“KENDİ DEMOKRASİLERİNİ DE ZEHİRLİYORLAR”

Danimarka makamlarının Türkiye’ye ve Müslümanlara karşı işlenen bu apaçık nefret cürmüne söz özgürlüğü ismi altında müsaade vermesini şiddetle kınıyoruz. Nefret aksiyonlarına müsaade verenler, kendi demokrasilerini de zehirliyorlar.

“AVRUPA’NIN SAĞDUYULU SİYASETÇİLERİ HAREKETE GEÇMELİ”

Avrupa’nın sağduyulu siyasetçileri başta olmak üzere herkes yaygınlaşan bu nefret salgınına karşı harekete geçmeli; önlem almalı ve gerekeni yapmalıdır. Nefret siyasetinin ve aksiyonlarının demokratik bedelleri tehdit etmesine müsaade verilmemelidir.”

Kaynak: AA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir