Bursa’da ‘Dağder Turnuvası’nda kupa heyecanı

BURSA (İGFA) – Bursa’da sporun ve atletin her vakit yanında yer alan Büyükşehir Belediyesi, sivil toplum kuruluşlarının toplumsal projelerine olan takviyesini sürdürüyor. Orhaneli, Keles, Büyükorhan, Harmancık ve Osmangazi İlçelerine bağlı dağ köylerinin Bursa’daki sesi olan Dağder tarafından bu sene 18’incisi düzenlenen ‘Geleneksel Dağder Futbol Turnuvası’, Büyükşehir Belediyesi’nin dayanakları ve 44 kadronun iştirakiyle yapıldı.

Kıyasıya maçların yapıldığı turnuva sonunda final maçı, Düvenli Spor ile Belenören Spor ortası yapıldı. Turnuvanın final maçı Merinos Stadı’nda yapılırken, dağ bölgesinden gelen yüzlerce kişi tribünleri doldurarak heyecana ortak oldu. Turnuva sonunda Belenören Spor şampiyon olurken, kazanan yeniden dostluk ve kardeşlik oldu.

Final maçı öncesinde düzenlenen merasime Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın yanı sıra Bursa Milletvekili Mustafa Varank ve Mustafa Yavuz, AK Parti Vilayet Lideri Davut Gürkan, Orhaneli Belediye Başkanı Ali Aykurt, Dağder Lideri İsmail Aydoğdu, siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Turnuvaya katılarak kıran kırana maçlar çıkartan tüm kadroları ve atletleri tebrik eden B:üyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, geleneksel hale gelen Dağder Futbol Turnuvası’na her sene takviye olmaktan büyük memnunluk duyduklarını belirtti.

Bursa Milletvekili Mustafa Yavuz ise Dağder tarafından yıllardır düzenlenen futbol turnuvasının hemşehriler ve gençleri ortasında kardeşlik hukukunun gelişmesine önemli katkı koyduğunu lisana getirerek, gayret eden tüm atletlere muvaffakiyetler diledi.

Konuşmalar sonrasında yöresel folklor gösterisi sergilendi.

Yöresel sanatkarlarla birlikte çiftetelli oynayan Lider Aktaş, turnuvaya dayanak veren kurumlara da günün anısına plaket verdi. Topun başına geçerek penaltı atan Lider Aktaş, daha sonra final maçının başlama vuruşunu yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir